Interesuje me sta je cystofix, transuretarnaresekcija prostate i stenoza uretre? Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 14. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Stenoza uretre je suzenje uretre.
      transuretralna elektroresekcija prostate je operacija prostate kroz kanal.
      cistofix je set katetera za ubacivanje u besiku kroz trbusni zid posto se kateteri
      zbog suzenja kanala nisu mogli plasirati u besiku kroz kanal.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #103885

    • Poštovani, imam oštećenu uretru (lezija dna bulbarne uretre), nakon čega je plasiran Folley ch 20 trokraki kateter. Nakon ovoga često osećam peckanje u penisu, a na drugi/treći dan se dešavaju znatna krvarenja iz penisa. Pored mokraće koja izlazi u katetar, dešava se da mokrim i pored katetera. Brinu me ova česta krvarenja iz penisa, za koja imam osećaj da nece prestati. Da li bi bila bolja opcija ukloniti kateter i umesto njega postaviti cistofiks, obzirom na povredu?

    • Koliko dugo se nosi cistofix kateter? Kad je vremenski njegova zamena?