Prije petnaestak godina prvi put mi je natekao lijevi testis kada sam bio na treningu, tada mi je rečeno da je to od mokrog veša koje držim na sebi posle trninga. Prije osam godina ponovo mi je natekao isti testis i tada mi je rečeno da je to od toga što sam se mazio sa djevojkom a nisam imao odnos i da se sperma upalila. Prije pola godine upalio mi se isti testis, ovog puta od jake prehlade. Par dana prije upale imao sam jaku prehladu (imao sam i groznicu) i nisam se liječio sve kao samo će da prođe kao i ranije. Prilikom izmokravanja osjećao sam jak miris i jako peckanje koje je postalo nepodnošljivo, u toku mokrenja počelo je da prestaje mokrenje jer nisam mogao da izdržim od bola. Odma zatim mi je natekao lijevi testis, sjutra dan sam odma pošao kod urologa i on mi je propisao ljekove i inekcije koje vam dostavljam u prilog. U toku otoka sam masturbirao i sperma je bila normalne gustine ali je u njoj bilo dosta krvi, čak i posle, kad se otok povukao bila je sa krvlju. Da bi po završetku sperma postala rijetka kao voda, neko vrijeme sam mislio da će sama da se vrati ali kako se nije vraćala ja sam se ponovo obraćao doktoru. U početku me liječio tabletama a posle mi je propisao da primam inekcije "polyflamin mite i forte" ako ih nađem i da će mi one pročistiti kanale ali kako njih nema na tržištu a moj doktor nezna da li postoji zamjena od nekog drugog proizvođača on predlaže da hiruškim putem obavimo čišćenje semenog kanala. On misli da organizam proizvodi spermatozoide po nalazu u kojem ima dovoljno testosterona. Uz to preporučio mi je da se u toku ljeta kupan na adu bojanu go i da ležim sa testisima u pjesku kako bi se od toplote opustili semeni kanali. Izvinjavam se na obimu pisma i zamolio bih vas da mi date komentar vezano za mišljenje mojeg urologa tj. Da li je neophodan hiruški zahvat, da li je njegova konstatacija tačna i da li postoji neka zamjena za injekcije „polyflamin mite i forte“ kao i da li je moguće pokušati sa nekom drugom terabiom koja bi bila djelotvorna u otčepljavanju semenih kanala? Poslao bih vam sve nalaze mailom ako je to moguće unaprijed zahvalan!

    Odgovoreno: 13. 08. 2012.
    • Poštovani,
      U spermogramu koji ste dostavili nema spermatozoida/azospermia/.
      prisutni su leukociti koji bi mogli ukazivati na infekciju.
      predlazem da spermogram i spermokulturu ponovite pa ako se potvrdi azospermija
      da potrazite i drugo misljenje.