Postovani, imam 22 godine i varikocelu 3 stepena, i radio sam nalaz spermiograma, koji je sledeci: 3 dana apstinecnije koncentracija 60 000 000 volumen- 4 ml vitalnost- 60% zivih rapdino progresivni-0% slabo progresivni- 50% nepokretni- 40% morfologija- 70% normalni defekti vrata-20% defekti repa -10% aglutinacija -5% povecan broj leukocita ja sam svakako mislio raditi, operaciju varikocele, al me zanima da li posle operacije s ovakvim nalazom, mogu ocekivati popravak takav da mogu imati djecu prirodnim putem, nekad, brine me malo ovo 0% rapidno progresivnih i povecan broj leukocita. Hvala na odgovoru. . !!: )

    Odgovoreno: 09. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Prvo ispitajte i lecite infekciju koja je kod vas primarna.
      spermogram je dobar sa malim odstupanjima.
      po izlecenju infekcije ako spermogram bude bolji onda varikocelu necete ni operisati.