Poštovani imam kratak frenulum. U stanju erekcije kožica mi se sva kao prsten sabere ispod glave pesnisa i svako malo trzanje boli do određene mere ali razvlačenje kožice u celosti i da se ne oseča teret i strah da će frenulum da se pokida. U opuštenom stanju takođe kožica se sabre kao prsten ispod glave penisa ali ako povučem kožu frenulum povlači i savija i glavu penisa. Ako je bitn oda naglasam da i u stanju erekcije kožicu najnormalnije mogu da vratim preko glave pesnisa da je cele pokrije čak i ostaje, znači i pri erekciji ako kožu ne povučen glava penisa je cela prekrivena dok je ne potegnem i ne sakupi se ispog glavice. Zanima me dali u mom slučaju se to može rešiti samo itervencijom na frenuluma ili je neophodno obrezivanje koje su mi sugerisali. Pored toga imam i varikocelu pa su m ipredloyili oba yahvata da se obave odjednom ali me muči ovaj frenulum dali zaista je obreživanje jedini način u mom slučaju zahvaljujem vam na odgovoru

    Odgovoreno: 10. 08. 2012.

Komentari na pitanje: #103614

    • Postovani zahvaljujem vam na odgovoru. Nisma naglasio da ja imam bolove u levom preponu cak ponekad i velike bolove u testisu. Ultrazvuk je pokazoa da je testis u redu ali da je varikocela na granici izmedju prvog i drugog stepena. Bol niej svak idan ali nekad traje danima nekad ga nema duze, nelagodnos pri hodanju, jos vise pri sedenju. Ocekujem rezultate od spermograma ali ako su oni u redu zar cu morati ovu nelagodnost i tupu bol da trpim maltene ceo zivot jer i godinama unazad je imam ali nikad nisam isao do kraja da se utvrdi sta je. Ni ja ne bi bio za intervenciju ukoliko nije takav osecaj ali ukolik osve zavisi od spermograma zaista ne znam sta bi dlaje bilo iako doktor na prvi pregled je rek oda je siguran da bi trebal oda se intervenise zbog bolova ali je zatrazio sve potrebna ispitivanja da bi se resilo sta dalje iako sve sto sma procitoa je da se varikocela prvi i drugi stepen operise samo ako spermogram nije uredan. Zahvaljujem na odgovor