Konstatovan mi je bolni sindrom besike ili pbs. Kao mala sam cesto imala urinarne infekcije, bakterije poput eserihije, streptokoka i ostalih. Doktor mi je dao lek vesicare (solifenancin) , koji moze da se nabavi samo u inostranstvu i smanjuje bol u besici. Meni je prva doza dosta pomogla, ali nisam u mogucnosti drugi da nabavim. Zanima me da li postoji nesto sto bi moglo da zameni taj lek, jer se sa ovim problemom borim tri godine i takodje imam bolove i pri seksualnom odnosu. Hvala

    Odgovoreno: 12. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Vesicare se daje kod preaktivne mokracne besike jer smanjuje tonus glatkih misica besike.
      slican lek je i ditropan/oxybutynon/ koji ima slicno dejstvo na glatku muskulaturu
      mokracne besike.
      kod koriscenja oba ova leka treba striktno postovani kontraindikacije.
      lecenje ovim lekovima je simptomatsko lecenje koje nece resiti za stalno vas problem.
      resenje je u promeni nacina ishrane, jacanju imunog sistema, koriscenju suplemenata. . .
      za vise mi se mozete obratiti na meil ali uz obavezno pozivanje na datum i broj ovog odgovora.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #103579

    • Poslala sam vam poruku nadam se da pod brojem mislite na ovo sto pise gore kod kategorije urologija! Hvala na odgovoru!