Postovani doktore! Pre pre dve nedelje sam bila na snimanju bubrega i besike i ovakav mi je rezultat: bubrezi su normalnog polozaja oblika i velicine psoasi su ocrtani u maloj karlici vidi se nekoliko flebolita bubrezi luce kontrast na vreme i dobro koncentrisu kanalni sistemi su pravilnog oblika ureteri su urednos toka i promera mokracna besika je znatno distendirana, homogeno se ispunila kontrastom doktor mi je dao ditropan lek od 5 mg i rekao da pijem tecnosti. Ono sto sada mene zanima je sto neznam koliko tecnosti smem unositi s obzirom na ogromnu besiku, a napominjem da sam sad od nedavno i pocela unositi vece kolicine tecnosti, jer nateram samu sebe na to, ranije godinama nisam skoro ni casu na dan pila vode, sto znam da nije dobro, ali eto, jednostavno se nisam ni setila, i sad me brine da ce ta veca kolicina tecnosti, i lubenice koje dosta jedem, jos vise rasiriti besiku- da li sam u pravu? Drugo me zanima, jer ako sam dobro procitala da ditropan povecava besiku, a meni po mojoj logici treba smanjiti. Inace ditropan pijem 2 x po pola tablete. Ima li i tu razloga za brigu? Jos me zanima da li imate saznanje kako deluje laneno ulje i laneno seme na besiku i mokracne kanale, jer sam pocela i tu terapiju svako jutro "laneni dorucak"? S postovanjem, i zahvaljujem unapred

    Odgovoreno: 10. 08. 2012.
    • Poštovana,
      Morao bih imati jos neke podatke kao sto su: godine starosti, da li se napinjete pri mokrenju i da li imate utisak da besiku ne ispraznite potpuno, kakav je mlaz mokrace?
      mislim da ditropan ne bi trebalo da uzimate.
      sto se lanenog ulja tice ne znam kako deluje na besiku ali je ulje odlicno jer sadrzi omega 3 nezasicene
      masne kiseline /alfa lipoicnu kiselinu/.
      za vise se mozete javiti na moj meil ali se obavezno pozovite na broj i datum ovog odgovora.