Pozdrav, imao bih jedno pitanje, prije par dana dobio sam jaku temperaturu koja je išla i preko 39 stepeni i veoma me je jako peklo kad mokrim, otišao sam kod ljekara i uradio lab. Nalaze, evo rezultata, urin-mutan, boja tamno žuta, ph 5. 0, specifična težina 1, 030, proteini pozitivni, lkc 4-5, epitel-nešto, bakterije-dosta i nađeni su granulirani cilindri. Moj ljekar mi je rekao da je temperatura, groznica i malaksalost posljedica toga, da je neophodno bolničko liječenje, a kao lijek mi je dala da pijem dosta urološkog čaja i geramicin injekcije. Zanima me vaše mišljenje za ovo stanje i da li je to na osnovu ovih rezultata toliko strašno da bi zahtijevalo bolničko liječenje i šta mi vi preporučujete kao efikasan lijek da bi sve ponovo došlo u granicu normalnog. Hvala

    Odgovoreno: 05. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Infekcije urotrakta koje idu sa povisenom temperaturom obicno idu i sa drhtavicom i osecajem zime.
      nadam se da ce vam se uraditi sve potrebne pretrage iz kojih ce se doneti pravilan zakljucak o
      vasoj trenutnoj bolesti.