Poštovani, prije otprilike sedam dana sam primjetio da na spolovilu ispod kože se nalazi zadebljanje te sam tako otišao prvom urologu da vidim što bi to moglo biti, posebice jer sam u posljednje vrijeme imao različite partnere! Doktorove riječi su bile da se on u biti prvi put susreće s takvim nečim (doktor pred penzijom) , prijedlog je njegov bio da to probamo prije liječiti sa injekcijom (synopen+dolocain) , što očito nije uspjelo jer kako se otok od injekcije povlči ja opet mogu napipat isto zadebljanje, druga mi je ponuđena opcija da isječem to zadebljanje! Nalaz je sljedeći: vanjsko spolovilo normalno je razvijeno. Stanje izacirkumcizije. Na dorzalnom djelu ispod ožiljka cirkumcizije pipa se fibrozni tračak dug oko 2-3 cm širok 2-4mm koji nije fiksan za podlogu. Molio bih vas mišljenje i prijedlog kako ovo riješiti

    Odgovoreno: 05. 08. 2012.
    • Poštovani,
      Ne mogu steci sliku promene na osnovu vaseg opisa, ali koliko sam razumeo radi
      se o fibroznoj potkoznoj promeni koja nije vezana za dublje strukture corpusa penisa.
      to moze da se otkloni operativno i da se posalje na mikroskopski pregled. Tako vam je
      vas doktor i rekao.