Postovani, zbog ucestalog mokrenja po nalogu doktora uradio sam krvnu sliku, urin i spermokulturu. Prva dva nalazu su u redu jedino u spermi mi je pronadjena bakterija providencia rettgeri u velikom broju. Uradjen mi je i antibiogram ako je od pomoci. Pod oznakom s obelezen je amoxicilin plus klauv. Kiselina, palitrex, longaceph, cedax, pancef, gentamicin, ciprocinal, levofloxacin, trimetrofim. Pod oznakom r je pentrexyl. Doktor nije trenutno u zemlji mesec dana. Da li mi mozete preporuciti neki antibiotik, pa posle ponovo da uradim spermokulturu i koliko je ova bakterija opasna? Pozdrav!

    Odgovoreno: 01. 08. 2012.
    • Poštovani,

      providenciae obično izazivaju sporadična oboljenja ljudi. Kod odraslih osoba su često uzročnik oboljenja urogenitalnog trakta. Cesto su rezistentne klice.
      sada uzimajte ciprocinal tab. A 0. 5 2x1 deset dana.
      to obavezno uzimajte sa probiobalance tab. 1 dnevno sazvakati.
      od desetog dana paraprotex tab. 2x1 pre jela jedno pakovanje.
      videti na www. Suplementi-srb. Com