Postovani, ako mozete da mi pomognete, da mi prokomentarisete spermogram za muza: likvefakcija. . . . . . . . . . . . Kompletna viskoznost. . . . . . . . . . . . . . Uvecana+ izgled. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Svijetlo-opalescentan ph. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7, 7 n. V. Zapremina ejakulata. . . . . . . . 2, 4ml n. V. Koncenracija br/ml. . . . . . . . . 16, 5. . X10*6n. V. >20x10*6/ml ukupan broj. . . . . . . . . . . 39, 6 x10*6n. V. >40x10*6/ml/ejakulatu pokretljivost: nakon 30min. 2h brzi progresivni 20% 15% spori progresivni 15% 15% in situ 10% 10% nepokretni 55% 60% morfologija: normalne forme: 7% anomalije glave: 89% anomalije repa: 2% amorfne forme: 2% test vitalnosti> 62% leukociti: 0 eritrociti: 0 zone aglutinacije: nisu prisutne sweling test: 70% napomena: prisutne zelatinozne granule. Prisutan veliki broj spermatozoida sa acefalijom. Nakon 2h prisutne zone aglutinacija. Unaprijed sam vam zahvalna,

    Odgovoreno: 31. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Spermogram se salje skeniran.
      ako dobro vidim broj u ml je lako smanjen a takodjer i pokretljivost. Procenat
      spermatozoida normalne forme je dobar.
      neznam kakva je situacija sa varikocelom i navikama supruga/pusenje, alkohol, droga/.
      odraditi asa /antispermatozoidna antitela/.
      spermogram ponoviti za nekoliko nedelja.