Postovani, pre dva meseca samo osetio blago peckanje prilikom mokrenja i blagi svrab na kozici penisa. Osecam blag pritisak u oba bubrega (ne mogu taj pritisak opisati kao bol) . Neki dan mi se ide po 7-8 puta u wc a neki dan 3-4 puta u toku dana. Uradio sam analizu krvi, urina, urino kulturu, bris uretre i ultra zvuk abdomena. Moja doktorka je rekla da mi je krva slika fantasticna, da u urinu nema nicega, urinokultura ostala sterilna, bris uretre pise da patogene bakterije nisu izolovane a na ultruzvuku mi je pronadjena mikrolitijaza 4mm bez zadrzavanja. Doktorka mi je rekla da je sve to sto me muci posledica tog peska. Nije mi prepisala nikakve lekove samo mi je predlozila da pijem neke lekove protiv bolova. To je sve bilo pre mesec dana. Ja i dalje osecam onaj isti pritisak u bubrezima koji se intezivira posle nekog tezeg fizickog rada, vrh uretre je crven, i povremeno dok sedim osecam kao da me pecka unutar penisa a povremeno osetim kao neko pecenje u testisima. Pa me interesuje vase strucno misljenje i da li da trazim od moje doktorke da me salje na dalje analize ili je ipak samo pesak problem. P. S. Pesak u bubrezima mi je prvi put detektovan jos 2002 godine ali nikada nisam imao ovakve simptome. Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 30. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Uradite bris uretre na bakterije i gljivice, trihomonas, hlamidiju i obe mikoplazme.
      ponovite i analizu urina, urinokulturu i spermokulturu.
      ovo bi trebalo da definitivno razjasni situaciju.
      sa nalazima se mozete javiti na moj meil ali se obavezno pozovite na broj i datum
      ovog odgovora.