Poštovani, uradio sam mikrobiološki nalaz koji glasi: bris uretre: iz uzorka je iskultivisan enterococcus spp. Bris glansa: iz uzorka je iskultivisana mešovita bakterijska flora: staphylococcus spp. , enterococcus spp. Urino kultura: iz jednog mililitra urina iskultivisano je 10 na 4 cfu. Izolovan je enterococcus spp. Antibiogram je pokazao senzitivitet na ampicilin, amoksiklav, nitrufurantoin. Možete li mi nešto više reći o opasnosti od ovih bakterija i koja terapija je adekvatna pa da se ponovi mikrobiološki nalaz. U apoteci su mi dali panklav da pijem. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 30. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Enterokok ulazi u sastav fizioloske flore digestivnog trakta.
      tipican je predstavnik oportunisticke flore a sto ce reci da izaziva infekcije urogenitalnog trakta kod imuno deficijentnih osoba.
      znaci morate podizati imunitet. Sada uzimajte panklav 7-8 dana sa probioticima a zatim sprovedite suplementaciju
      nekoliko meseci.
      za vise imate moj meil: bocokic@gmail. Com