Postovani, godinu i po smo u braku, za ovo vrijeme nije doslo do trudnoce. Muz i ja imamo po 32. Godine. Molim vas za misljenje o spermogramu moga muza i da li je moguce zacece prirordnim putem? Nalaz je-volumen 3, 0 x10*3/l, izgled-belicast, ph-7. 8, broj spermatozoida u l-55, 0 x 10*9/l, pokretnih poslije 30 min-50% arb. Jed, slabo pokretnih 20% arb. Jed, nepokretnih 30% arb. Jed, normalni oblici 80% , patoloski oblici 20% , leukociti 1-2, epitelne celije 1-2, aglutinacija spermatozoida 5-6 arb. Jed. Apstinencija 4 dana. Da li prisutna aglutinacija predstavlja smetnju zacecu i kako se lijeci?

    Odgovoreno: 29. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Aglutinacija govori ili za prisustvo autoimune reakcije -postojanje asa/antispermatozoidna antitela/
      ili je znak infekcije sto verujem da je u vasem slucaju. Za to govori prisustvo le.
      infekciju treba istraziti pa zavisno od uzrocnika leciti. Ako se radi opolno prenosivim klicama
      lecite se oboje a odnosi su sa zastitom neko vreme.
      inace spermogram je u redu ako sam ja dobro razumeo to sto ste poslali.
      to je garancija da ce te moci ostvariti oplodnju normalnim putem.
      najbolje je kada se spermogram posalje skeniran
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #103084

    • Zamolila bi vas da mi protumacite sledece rezultate bilo bi mi od znacaja