Postovani da li mozete da mi protumacite spermogram izgled: belicast viskoznost: smanjena volumen ejakulata: 10, 0 ml ph: 7, 7 broj spermatozoida: 6, 5 x10^9/l broj spermatozoida: 65, 0 x10^6/vol progresivno pokretni a: 0, 25 progresivno pokretni b: 0, 24 pokretni c: 0, 13 nepokretni d: 0, 38 leukociti: 0, 1 vitalnost: 0, 77 normalne forme: 0, 70 abnormalne forme: 0, 30 duzina apstinencije: 3 dana unapred zahvalan

    Odgovoreno: 25. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Smanjen je broj spermatozoida u 1 ml sperme.
      pokretljivost i procenat normalnog oblika spermatozoida je smanjen.
      morate se javiti na uroloski pregled.