Postovani dijagnostikovana mi je varicocellae bill. Pp 1. Sin spermogram: volumen 10, o ml, broj spermatozoida 6, 5 x 10^9/l, broj spermatozoida 65, 0 x10^6/vol, progresivno pokretni a: 0, 25, progresivno pokretni b: 0, 24, pokretni c 0, 13, nepokretni d 0, 38, leukociti o, 1 x 10^9/l < 1 normalne forme o, 70 > 0, 60, abnormalne forme 0, 30 < 0, 40 dijagnoza: theratoasthenospermia. Nekad kad je leto te vene mi malo oteknu i osecam poneked nelagodnost. Kakvo je vase misljenje o tome ne planiram porodicu u skorijem periodu, i da li smem da se bavi fizickim aktivnostima kao sto su brza setnja, trening sa tegovima (ne velike tezine) fudbal. . . Receno mi je da nosim slip gace da pijem oligogal se, brusnicu, cink i ezerex jos 4 meseca pa na kontrolu. . . Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 23. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Sa operacijom mozete jos malo sacekati mozda nekoliko meseci. Ponovite spermogram
      pa ako nije bolji onda operacija,
      ja preferiram suplemente calivite international
      mozete upraznjavati sve nabrojane fizicke aktivnosti.