Postovani, otac mi je operisao karcinom besike i kao terapija mu je odredjena vakcina immucyst. Od operacije je proslo mesec i po dana a on jos zbog deficita vakcine nije poceo da prima. Receno nam je da je moguce kao zamenu primiti i torlakovu bcg vakcinu, medjutin u klinickom centru odbijaju nju da daju. Interesu je me da li je moguce u srbiji ili u bivsim zemljama sfrj u opste naci tu vakcinu ili ako je generalno nigde nema da li je moguce da se ipak prima ta torlakova vakcina? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 27. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Nadam se da ste do sada razresili problem.
      bcg vakcina tipa paster proizvodi se u institutu za imunolo- giju torlak a ampule 81 mg/3 ml immucyst pravi aventis paster. Sluze za intravezikalnu aplikaciju bcg vakcine.
      vidite sa apotekarima gde u susedstvu moze immucyst da se nadje