Postovanje, moje pitanje je vezano za nalaz ct-a sa kontrasnim jodom koji sam radila 17. 7. "12. Na pretragu su me poslali zbog hronicnih stomacnih problema i sumnje na kron. Imam 33 god. Medjutim nalaz na tankom crevu je uredan. Ono sto me zabrinjava je sledece: postoji anomalija bubrega, potkovasti bubreg, oba bubrega su spojena parenhimnim mostom preko medijalne linije ispred aorte i vene kave. Parenhim bubrega je uredne debljine i denziteta. Nema znakova hidronefroze. Pre toga sam radila iz krvi kreatinin 58, urea 3, 9. Kks takodje uredna. Napominjem da nikad nisam imala problema sa bubrezima ili mokrenjem. Radila sam dosta ultrazvuka ranije zbog poblema sa stomakom, takodje su pregledani i bubrezi i uvek je nalaz uredan. Ja imam simptome malapsorcije, kasastih stolica (sto je povezano sa radom creva) pitanje: da li je ovo sa bubrezima nesto ozbiljno? Hvala puno!

    Odgovoreno: 20. 07. 2012.
    • Poštovana,
      To je urodjena anomalija bubrega pri cemu su bubrezi medjusobno spojeni.
      najcesca komplikacija kod ovih anomalija je otezana drenaza mokrace iz bubrega
      sto za posledicu daje hidronefrozu /prosirenje bubreznih supljina /sa mogucom infekcijom.
      kod vas toga nema i to je odlicno.
      glavne smetnje imate od digestivnog trakta pa se lecite kod gastroenterologa.