Postovani, moj problem se javio prije mjesec i pol dana kao bol u desnom testisu nakon cega se javlja krv u ejakulatu, sto se desava samo jednom. Medjutim bol i dalje ostaje, nije intenzivna, vise je iritirajuca i tupa, koja se vremenom prenijela na desnu stranu abdomena, po osjecaju u predjelu sjemenovoda. Sve uradjene pretrage su uredne - ultrazvuk testisa, prostate, bubrega, mokracne besike - ponovljene dva puta, krvna slika je uredna kao i test na hlamidiju. U spermiokulturi i brisu uretre je pronadjen stafilokok (razlicit soj) te sam pio prvobitno baktrim, zatim doksiciklin te ciprofloksacin, sve po preporuci ljekara, medjutim ni jedna terapija nije urodila plodom. Kako vrijeme prolazi moje opste stanje postaje losije, svakodnevno imam temperaturu u rasponu 37. 2-37. 5, mucninu, nedostatak apetita, te sam na kilazi izgubio 2 kg. Pri zadnjoj posjeti ljekaru receno mi je da se vjerovatno radi o hronicnom nebakterijskom prostatisu, te sam kao terapiju dobio nesteroidne potuupalne ljekove. Medjutim ja nemam neke opste simptome koji prate prostatitis a i pregledom je utvrdjeno da na prostati nema nikakvih promjena. Inace radim kao veterinarski tehnicar. Molim vas za misljenje o problemu te da li postoje jos neke pretrage koje bi mogao uraditi da bi utvrdio u cemu je problem. Unapred hvala

    Odgovoreno: 20. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Mozda ste jos mogli uraditi briseve uretre na gljivice, mikoplazme, trihomonas i eventualno gonokok.
      mozete pregledati i stolicu na bakterije i gljivice. Postoji mogucnost i kandidijaza da bude.
      ako se sve ovo iskljuci uradite i kolonoskopiju.
      u medjuvremenu vam predlazem terapiju suplementima/paraprotex, probiobalance, oregano kapi, omega 3/.
      videti na www. Suplementi-srb. Com ili se obratite na moj mei.