Poštovani, jucer sam primjetio na desnom testisu kao neku kvrzicu, na gornjoj strani (sprijeda) na dodir testis me ne boli. . . . Prije 3 godine sam imal torziju gdje izvaden lijevi testis. . . Nakon 9 mjeseci poslje te oe3pracije, radena je fiksacija i umetanje implatanta. . Jcuer sam nakon 6 mjeseci poceo igrat nogomet, malo sma se izgle preforsirao. . Testis desni mi je povecan. . . Mal osma u strahu pa vas kontaktiram, jer u nas elijecnike u zagrebu nemam povjerneja jer sam 2 dana prije torzije bio an hitnoj i poslali su me kuci (a imao sam oblove udonje mdijelu-prije 3 godine) . . . Mene zanima dlai se moze torzija ponoviti. . . I kako ju prepoznati u najranijoj fazi. . Dlai m imoezet preporuciti nacin na koj ise sam mogu pregledtai. . .

    Odgovoreno: 18. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Vec sam vam odgovorio.
      torzija pocinje naglo jakim bolovima i u pocetku se teze prepoznaje cak i od urologa.
      to je akutno stanje koje mora da se operativno resi u prvih sest sati. Ako se kojim
      slucajem ne prepozna zavrsi se orhiectomiom.
      vi toga vise ne morate da se plasite jer je vama preostali testis fiksiran za skrotalni zid i on vise ne moze da se pomera.
      znaci ne moze doci do torzije. Uostalom, zato se to i radi.