Postovani doktore meni je u urinokulturi izolovano staphylococcus sp. Koag. Negativan difteriodi i escherichia coli. Broj mikroorganizna u 1ml. Urina je 6000 kako se ovo leci posto od urologa nisam dobio nikakav lek rekao je da sve je u redu! I sta su difteroidi? Postovanjem

    Odgovoreno: 21. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Ako se u urinokulturi izoluju dve ili vise bakterija to je obicno znak kontaminacije a za to u vasem slucaju
      govori i mali broj klica.
      difteroidi su bakterije slicne korinobakteriji difterije i ulaze u normalni sastav flore perineuma.
      vas doktor je dobro postupio sto vam nije dao antibiotsku terapiju.
      mozete posle izvesnog vremena ponoviti uk ali uz striktno postovanje sterilnosti/nacin davanja, sterilna posuda. . /.