U zadnja tri mjeseca imao sam 4 puta krv u urinu (krv i ugrusci) u razmacima od 20-ak dana. Nista me ne boli niti pece. Ultrazvuk urotrakta nije pokazao nista osim povecane prostate koja me muci vec 10 godina (ucestalo mokrenje i povremeno krv u ejakulatu, sada krvi u ejakulatu nema) . Ponekad dok lezim razmak mokrenja bude 7 minuta. Napravio sam citologiju urina, ali tada nije pronadjena krv. Kultura ejakulata pokazala je bakteriju za koju urolog kaze da je uobicajena i da nije uzrok krvarenju - primao sam 7 dana garamicin. Bris uretre nisam radio, ali ne pece me i nemam iscjedak. Ms ct urografija takodjer nije otkrila uzrok krvarenju jer urolog kaze da dvije manje ciste od 15 mm nisu uzrok krvi u urinu. Napravio sam i cistoskopiju, ali s obzirom da taj dan nije bilo krvi u urinu, cistoskopija nije otkrila nista. Urolog je odustao od daljnjih pretraga pa me zanima sto mi je za ciniti jer krvarenje se nastavilo i dalje. Izmedju zadnjeg i predzadnjeg krvarenja proslo je 18 dana.

    Odgovoreno: 17. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Najcesci uzrok krvave mokrace je tumorska bolest, cega se mi najvise i plasimo.
      i kalkuloza i infekcija jos mogu izazvati krvavljenje.
      budite stalno pod kontrolom/ultrazvuk, pa mozda i ponoviti uretrocistoskopiju/.
      mozete koristiti antiinfektivnu terapiju i suplemente a ako patite i od suljeva onda se
      obratite i gastroenterologu.