Postovanje. . . -imam sina koji ima 9, 5 godina! Nikada do sada nisam primetila ovo sto sam danas, i odmah bih se raspitala o tome! Prilikom kupanja, dete se nakasljalo i levi testis mu je otisao gore u preponu. . . Uplasila sam se, uhvatila me je panika, ali sam toliko bila pribrana da polako pokusam da vratim testis, , , i uspela sam! Testirala sam ga posle toga pola sata, i priliko stezanja misica i kasljanja. . . Opet ode gore u preponu. . . Jako sam se uplasila i molim vas za savet! Pitala sam supruga i brata. . . Kazu da se to desava. . . Ali, meni to jako ruzno izgleda. . . I nije mi ni malo normalno! Hvala vam unapred. . . Ocekujem odgovor!

    Odgovoreno: 17. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Neka dete pogleda urolog ili deciji hirurg.
      moguce je da postoji urodjena preponska kila
      pa da testis seta u kilnoj kesi.
      a moze i da se radi o migrirajucem testisu koji se kontrakcijom jednog misica/m. Cremaster/
      moze povuci supraskrotalno. Ovo stanje ne zahteva operativno lecenje jer se tezina testisa u
      pubertetu poveca pa je migracija otezana.
      no u svakom slucaju treba pregledati dete.