Poštovani, u prilogu vam dostavljam skenirane rezultate 2 urađena spermograma u razmaku od 3 nedelje i rezultat jedne spermokulture. Verujem da su rezultati drugog spermograma nešto bolji u odnosu na rezultate prvog, ali vrednosti i dalje nisu u sklopu referentnih vrednosti. Koji su mi dalji koraci? Da li da se javim urologu ili je potrebno da uradim još testova? Unapred zahvalan, nebojša

    Odgovoreno: 17. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Noviji spermogram je mnogo bolji i skoro odlican.
      stalno prisutna fruktoza govori za disfunkciju semenih kesica koja je najverovatnije
      posledica infekcije a o cemu govori i prisustvo veceg broja le od dozvoljenog.
      znaci polecite malo infekciju a za to vreme odnosi da budu sa zastitom.
      ja bih vam preporucio koriscenje suplemenata.