Vec dve nedelje imam neprekidan i jak nagon za mokrenjem koji ne prestaje ni posle mokrenja. Sada se pridruzio i nagon za stolicom. 10. 06. Imao bolove u donjem delu trbuha sa sirenjem na levu stranu, u pocetku nisko a kasnije na celu levu stranu. Tek posle infuzije poboljsanje. Sumnja na pesak ili kamen. Tada nisam imao nagon za mokrenjem. Zbog pecenja u cmaru i bolova u stomaku pregled kod gastroenterologa uz doktor tvrdi da nema kamena a peska malo bez zastoja. Besika i prostata u redu. Dobijam terapiju rudacol, controloc i sinacilin. Nekako posle zadnjeg sinacilina dobijam jaki i stalni nagon za mokrenjem. Samoinicijativno sam pio palin ali bez poboljsanja. Uradio sam tri puta urin, i puta mnogo bakterija, tri dana kasnije ii i iii put dva dana zaredom nema bakterija. Pre cetiri dana pregled urologa eho oba bubrega dobar, besika pravilna, prostata izoehogena normalne velicine. Tamsol, visiren i proxana je nova terapija. I sa tom terapijom nema poboljsanja. Vec treca noc neprospavana uz neprekidan nagon i bolove u levom bubregu.

    Odgovoreno: 11. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Potrebno je uraditi koprokulturu/pregled stolice/na bakterije i gljivice.
      gastroenterolog neka se izjasni o potrebi kolonoskopije.
      treba uraditi urinokulturu i ultrazvuk bubrega, odnosno organa gornjeg abdomena.
      predlazem da za sada uzimate paraprotex tab. , probiobalance tab i green kare tablete pored lekova koje vam
      vec daju.
      za vise se mozete obratiti na moj meil: bocokic@gmail. Com