Postovani, vec nekoliko meseci se borim sa urinarnim infekcijama, koje su postale sve ucestalije. Simptomi su uvek isti, uvece pocne da me pece i boli stomak, ujutru vec pocnem da mokrim krv. Iz tog razloga urin i urinokultura nisu mogli da pokazu o kojoj bakteriji se radi, pa su sumnjali na pesak, kamenje i slicno, sto je nakraju odbaceno kao mogucnost zbog cestih nalaza urina i ultrazvuka. Takodje sam bila i kod ginekologa i radila sve vrste briseva i ultrazvuk na kojima je sve bilo u redu. U poslednja tri meseca sam pila palitrex i ciprocinal, koji su mi izuzetno tesko pali, bolele su me kosti, imala sam mucnine, osipe, nizak pritisak i vaginalni sekret. U cetvrtak se ponovila ista situacija, ali posto su me u jutarnjim casovima probudili jaki bolovi, uspela sam da sakupim malo urina i konacno se pokazala excherichia coli. Osetljiva je na veliku grupu antibiotika, kao i na augmentin koji mi je doktorka opste prakse odmah u cetvrtak prepisala, zbog mog stanja i velikih bolova. Rekla mi je da kada dobijem nalaz urinokulture da uzmem antibiotik sa spiska osetljivih, a posto je augmentin jedan od njih, onda bih nastavila sa njim, posto za sada nemam nezeljena dejstva. Medjutim, ne znam koliko dugo je potrebno da uzimam taj antibiotik i da li je potrebno jos nesto da uzmem posle njega? Posto planiram bebu, zelela bih da se konacno resim ove napasti i da konacno mogu da se opustim. Da li je potrebno da i moj muz uradi neke analize? Puno hvala na odgovoru unapred.

    Odgovoreno: 09. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Kada se mokri krv uvek treba prvo iskljuciti mogucu tumorsku bolest.
      pretpostavljam da ste kod urologa bili i da je sve od laboratorije, bakterioloskih analiza, ultrazvuka, rentgen pretraga /ivu / i
      cistoskopije uradjeno.
      ako vam je od ovog antibiotika/augmentin/bolje i sa spiska je osetljivih klica onda ga uzimajte deset dana.
      pored njega uzimajte i probiobalance/prebiotik sa probiotikom/, paraprotex tablete i origano kapi, jer ste verovatno
      i kandidu umnozili uzimanjem antibiotika. Za ove preparate videti na www. Calivita. Com
      mozete se pozvati na mene da ih dobijete po klupskim cenama.
      ali ne zaboravite da uradite sve one pretrage koje sam vam u pocetku napisao.