Poštovani, godinama već imam problem sa kakluzama u bubrezima. Juče sam imao napad bolova i doktor mi je rekao da imam par kalkuloza veličine 6mm. I napisao je jednu rečenicu koju nisam razumeo pa bih vas molio da mi pojasnite: "pks osobno njegov deo za donji pol, kao i pijelon su hipotonični i zadebljalog zida". Hvala unadred, pozdrav.

    Odgovoreno: 05. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Pks se odnosi na pijelokaliksni sistem bubrega/karlicno casicne supljine bubrega/.
      ovaj nalaz je zanemarljiv ali su od znacaja kamicci koje navodite. Vrlo je vazna njihova lokacija jer
      od toga zavisi koji ce se tretman primeniti.