Postovani, imam hronicnu upalu prostate i testisa uzrokovanu enteroccocus spp, prostata je zadebljale kapsule dimenzija 3, 5*4, 5 mm i iz uretre mi curi nekakva tecnost, na sve polne bolesti sam negativan. Da li je to normalno sto curi i sta da radim da bi to prestalo? Unapred vam zahvaljujem

    Odgovoreno: 09. 07. 2012.
    • Poštovani,
      Morate prvo i prvo uraditi sve potrebne bakterioloske pretrage/urinokultura, spermokultura, brisevi
      uretre na bakterije, gljivice, hlamidiju i obe mikoplazme pa i na trihomonas/.
      lecenje bi doslo u obzir po detekciji uzrocnika.
      ukoliko bi se izolovala polno prenosiva klica, onda bi u obzir doslo lecenje oba partnera a odnosi bi isli sa
      zastitom.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #101952

    • Napominjem nemam polne bolesti 2 puta sam testiran na hlamidiju, ureaplazmu, mikoplazmu i trihomonas. . Svi nalazi negativni. U spermokulturi je nadjen enteroccocus spp 1 put, drugi put je spermokultura bila sterilna.