Postovani, od pre 7-8 meseci moja zena i ja pokusavamo da dobijemo bebu. Urinarna infekcija kod nje nas je na neko vreme sprecavala u tome. Odmah nakon pojave prvih simptoma, zena je dala urin na analizu. Izolovan je nehemoliticki streptokok i uz terapiju cefalosporinima tegobe su prestale, a infekcija se povukla. Nakon ne vise od tri nedelje, zena se ponovo pozalila na peckanje i nagon na mokrenje. Ovoga puta i sam sam osetio slicne simptome. Ponovo smo dali uzorke mokrace na analizu da bi saznali da se kod nje sada radi o infekciji sa e. Coli. Moj nalaz je bio negativan sto pripisujem blagovremenom upotrebom cajeva (brusnica, uvin) kao i velikim unosom tecnosti. Posle terapije pipem-om (5 dana) i amoksicilin-om (5 dana) koju je zena dobila od svog lekara, simptomi kod nje prestaju. Desetak dana posle sprovedene terapije, ponovo oboje dajemo urin na analizu. Nalaz - negativan. Nakon sladece zenine menstruacije, odlucili smo da nastavimo sa pokusajima da zatrudni. Jutro nakon odnosa, osetila je neprijatno peckanje u vagini praceno "jezenjem" po kozi. Ovoga puta se obraca svom ginekologu koji uzima bris vaginalne sluznice i cervix-a. Nalaz je i ovde negativan kako bakterioloski tako i mikoloski. Terapija, shodno nalazima nije data. Pre jednog dana (sto je 7 dana od pristizanja rezultata pomenutih briseva) imali smo odnos nakon koga se (8-10h) ponovo kod zene javlja osecaj pecenja. Zamolio bih vas za misljenje, kao i za savet da li je pozeljno da dam uzorak sperme za spermokulturu. Unapred zahvalan, zeljko

    Odgovoreno: 29. 06. 2012.
    • Poštovani,
      Jedno su smetnje pri i posle odnosa a drugo je sterilitet.
      i vi i supruga mozete uraditi i briseve na hlamidiju i mikoplazme pa i na trichomonas i da se onda oboje lecite ako se izoluje neka polno prenosiva klica.
      mozete uraditi i spermogram sa spermokulturom.