Cesto sum zabelezil pred da mocam imam nekakov bel iscedok od penisot, i glavata na penisot crvena, me pece ponekad koga mocam i moram cesto da mocam. Na lekar mi kaza da pravam urinokultura, spermokultura i uretralen bris da vidam da ne imam nekoe spb. Rezultatite mislam deka ispadna vo red (ako moze i vie da gi gledate ednas) . Se plasam mnogu i ne mozam da idam na lekar pak. Edvaj sobrav hrabrost prviot pat da idam. Sto mozete da mi preporacuvate vie? Nekoj generalen lek za infekcii ili nesto. Ovie bea rezultatite: urinokultura: nutriti---------------------negativen leukociti------------------negativen aerobno kultiviranje ----ostana sterilna po inkubacija od 24 casa spermokultura: boenje po gram----------mikroskopski ne se najdeni patogeni bakterii aerobno kultiviranje-----ostana sterilna po inkubacija od 48 casa anaerobno kultiviranje--anaerobi ne se izolirani uretralen bris: boenje po gram----------mikroskopski ne se najdeni patogeni bakterii kultiviranje --------------ne e najdena neisseria gonorrhoae aerobno kultiviranje-----ne se najdeni patogeni bakterii kultiviranje na fungi----gabicki ne se najdeni fala vi od napred.

    Odgovoreno: 22. 06. 2012.
    • Poštovani,
      Mozete uraditi jos i briseve na hlamidiju i obe mikoplazme.
      ukoliko to niste u mogucnosti uzmite deset dana visiren tab 2x1.
      odnosi da budu sa zastitom. Moze i partnerka da uradi iste briseve
      ako se izoluje neka od ovih klica lece se oba partnera.