Postovani, molim vas za savet i misljenje. Rezultat spermograma mi je bio veoma los pa sam uradio i bakteriološki pregled sperme gde su pronadjene streptokoke alfa hemolitične. I na osnovu antibiograma osetljive su na sledeće antibiotike: penicilin, ampicilin, ceftriaxon, enrofloksacin, eritromicin, amoksicilin i linkospektin. Da li prisustvo ovih bakterija moze da negativno utice na spermatogenezu i koju terapiju kao najefikasniju mi preporucujete? Zahvaljujem se unapred.

    Odgovoreno: 18. 06. 2012.
    • Poštovani,
      Svaka infekcija nepovoljno utice na spermatogenezu.
      predlazem da se lecite 10 dana amoksicilinoma potom nekoliko meseci tab. Paraprotex i probiobalance.
      iste mozete nabaviti na www. Suplementi-srb. Com
      za vise se mozete javiti i na moj meil.