Postavani zamolio bih vas da mi prokomentarisete sledece nalaze. 1. Analizirano je oko 70-tak seminifernih kanalica. Lumeni odnosno poprecni promeri su smanjeni, bez zadebljanja bazalne lamine dubula dok je intersicijum bez prosirenja, sadrzi iregulatno mali broj limfocita i gnezda leydigovih celija, bez hiperplazije. Za sve tubule je zajednicko da ne zadrze germinativni epital vec samo potporne, sertolijeve celije karakteristicnog izgleda jedara, pravilno distribuiranog finog hromatina sa centralnim nukloelusom i elongiranom citoplazmom. 2. Analizirano je preko 100 seminifernih kanalica, bazalne lamine kruzne, pravilne, bez fibroze. Kompletna struktura tubula i intersticijuma je isti kao udesnom testisu. Lumeni tubula su uzani, oblozeni samo sertolijevim celijama, bez elemenata spermatogeneze. Dg: 1. 2. Aspermatogenesis ("setoly only") hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 16. 06. 2012.

Komentari na pitanje: #100991

    • Jel to znaci da ne postoji sansa za nikakav pomak i jel to znaci da ne postoji mogucnost da nikad dobije decu ni putem vantelesne oplodnje? Hvala unapred na odogovru.