Poštovanje doktori! Imam 36 godina i pre dve i po godine primetio sam da mi se više ne dešava jutarnja erekcija. (u to vreme stanovao sam u prohladnom stanu sa hladnim kupatilom. Tih dana sam koristio internet porn za masturbaciju skoro svaki dan. Kada sam bio izložen hladnoći na duže vreme osećao sam blago peckanje odmah iznad penisa (ispod stomaka) , u centralnoj tački tog dela.) posle toga sam primetio da ne mogu da održim erekciju, čak šta više ni da postignem erekciju (osim pri porn-masturbaciji i na kratko prilikom ljubljenja ili plesanja sa devojkom) čak ni onda kad sam se osećao veoma uzbuđen i opušten sa devojkom u krevetu. Takođe sam primetio da više ne dobijam erekciju kada vidim seksi devojku u klubu ili na ulici. Čak i kad sam uzbuđen. Vremenom se moja porn-masturbacija smanjila na jednom sedmično. Već 45 dana ne masturbiram i ne gledam porn. Sad mi se dese neke jutarnje erekcije ali nepotpune i neredovne. U blizini atraktivnih devojaka (npr. U diskoteci) , cak i kad se osecam veoma uzbudjeno, najcesce nemam nikakvu reakciju u gacama. Poslednjih nekoliko meseci takođe sam kapao nekoliko kapi urina posle svakog uriniranja (trešenje penisa ili pritisak prstima pod bešiku posle uriniranja nije pomoglo) . Moj desni testis ponekad malo boli i natiče kada nosim farmerice, posebno kad sedim u njima. Imam blago uvećanu prostatu, pre par meseci je bila tvrda (“homogena, uredne capsule, jasno ograničena, elastična, bezbolna”) a sad posle ove apstinencije je sa jedne strane malo mekana (rektalni pregled kod urologa) . Nedavno, na poslednjoj kontroli, konstatovan mi je hronični epididimitis i hronični prostatitis. Kompletna krvna slika i urin – nalaz uredan. Bris uretre (bakterioloski + na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu) , spermokultura i urinokultura- negativani. Radio sam uz testisa pa je konstatovan prvo “subaktivna inflamatorne lezije desnog funikulusa/epitidimisa” pa sad (na moje navode da mi se bol i naticanje u testisu vise puta vracao) i hronicni epididimitis. Fsh, lh, prolaktin, testosteron – normalni. (u jednom testiranju pre godinu dana bio mi je dosta oniži testosteron.) nisam imao nikakve povrede kicme. Jedino jos nisam uradio dopler snimanje krvnih sudova penisa i testisa ali doktor ne smatra da tu nesto moze faliti. Išao sam na preglede i kontrole kod dva preporucena, poznata urologa. Jedan mi je prepisao samo cijalis i dijetetski rezim za prostatu a sve svalio na psihicki factor i uputio me psihijatru. Drugi je mnogo temeljniji u pregledima i u svemu, prepisao mi je andriol i prosterbe a za ishranu je rekao samo da jedem normalno, uz voce i povrce. Ni on za sad ne vidi nikakav fizicki uzrok ali me je ipak poslao na dopler pa da i to obavim. Andriol sam, nerado, pio 15 dana. Prosterbe dosta duze. Imao sam razne faze i situacije sa devojkama u tom dugom period, bilo je i kad sam bio opusten i kad nisam, devojke su bile i bolje i gore, ali sam uvek imao slican problem, neuspeh a cesto i odsustvo i najmanje erekcije, zajedno sa problemom jutarnje erekcije. Tako da uvek u dubini duse nekako smatram da mora postojati fizicki uzrok. Zato ne uzimam ni andriol ni cialis da ne prikrijem simptome dok ne nadjem i iskristališem taj uzrok! Ne uzimam i nisam izimao nikakve posebne lekove godinama. Davno sam koristio antidepresive (amizol i triksifen) u periodu od 5 godina, a prestao sam da ih uzimam pre 9 godina. Imao sam dosta razočarenja u devojke itd. Imam određeni bol u kolenima pri džogiranj i plivanju (poslednjih par godina) , povišen očni pritisal i manju cervikalnu spondilozu. Nemam ni jednu veću hroničnu bolest. Izgledam zdravo i vitko i redovno se bavim rekreacijom. Hranim se uglavnom zdravo i raznovrsno. Radim u kancelariji (10 godina) i nekad sam mnogo sedeo. Kad sedim duže od sat vremena na kancelarijskoj stolici, imam neprijatan osećaj (utrnulost/hladnoću čak i manji bol) pod bešikom i rektumom. Poslednjih mesec dana uspeo sam da veoma smanjim vreme sedenja u kancelariji. Izvinjavam se zbog malo poduže poruke ali ovo mi je nešto najvažnije u životu i sve mi ostalo od toga zavisi i od toga trpi pa se nadam vašem razumevanju. Unapred sam vam zahvalan ako imate bilo kakav stav o ovome!

    Odgovoreno: 08. 06. 2012.

Komentari na pitanje: #100613

    • Hvala na odgovoru! Posle nedavnih ohrabrujućih poboljšanja u jutarnjoj erekciji iako je još uvek bila najčešće slaba i nepotpuna, ponovo mi se dešava evo već 4-5 dana da nemam nikakvu jutarnju i jedva je postižem masturbacijom. Veoma slabo! Ponovo sam zbunjen i veoma zabrinut. Sutra ću možda (već treći put) da uradim briseve uretre. Urinokulturu i spermo kulturu sam nedavno ponovio - nalazi negativni. Posle toga krećem s antibioticima koje mi je urolog prepisao kao i dopler snimanje krvnih sudova u genitalijama. Od suplemenata uzimam prosterbe vec duze vreme. Ako mi antibiotici ne pomognu i ako dopler snimanje da uredan nalaz onda zaista nema druge nego da se okrenem neurologu, psihoterapiji, a ako je potrebno i hipnozi. Opet, ukoliko mi i dalje mozete pomoci, molim napisite mi svoje razmisljanje i stav, smernicu, bilo kakvu pomoc! Hvala puno!