Postovani, koje analize treba da uradi moj decko kako bi imali "crno na belo" da zaista ima kondilome? On je od decembra na azotu, ali uporno izlaze novi. Ja ih nemam, doktor kaze da verovatno imam jaci imunitet. Hvala.

    Odgovoreno: 07. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Condylomata acuminata /siljati kondilomi/ kod muskaraca su najcesca klinicka manifestacija genitalne infekcije
      hpv-om/humani papiloma virus/. Relativno su bezopasni za muskarca ali su izvor infekcije njihovim partnerkama.
      u zvisnosti od tipa hpv kod seksualnih partnerki se razvijaju kondilomi ili promene na sluzokozi grlica materice
      /premaligne promene tipa cin 1, 2, 3/.
      infekcija hpv kod muskarca se najbolje dokazuje pcrmetodom/dnk metoda/iz brisa uretre.