Poštovani,
    dobio sam juče rezultat spermograma. Molim vas da mi protumačite. Da li treba da me brine likvefakcija, i broj spermatozoida, kao i odnos normalne i patološke forme. Takođe, ne razumem značenje fruktoze i aglutinacije.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 06. 2012.
    • Poštovani,
      Produzena likvefakcija je obično znak disfunkcije prostate. Sluzava konzistencija i pozitivna aglutinacija u vašem slučaju može takođe
      govoriti o disfunkciji prostate i semenih kesica. U prilog toga ide i pozitivna fruktoza. Dobro je što je pokretljivost i forma spermatozoida dobra. U ovakvoj situaciji bih vam predlozžo upotrebu suplemenata.
      Ostala pitanja i odgovore iz ove oblasti možete pročitati na linku Urologija.