Poštovani,
    Imala sam tegobe pri mokrenju (pečenje i bol) i uradila sam urin i urinokulturu. Urinokultura nije još gotova, ali su mi leukociti u mokraći 20-25, eritrociti retki i sveže, epitelne ćelije retke skvamozne, ima malo bakterija, urobilinogen normalan, ph 5 i specifična težina je 1025. Interesuje me da li mi možete približiti o čemu se radi?
    Hvala.

    Odgovoreno: 01. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Leukociti u sedimentu mokraće govore za infekciju. Urinokultura će pokazati o kojoj se bakteriji radi, a antibiogram kojim antibiotikom lečiti.
      Ostala pitanja i odgovore iz ove oblasti možete pogledati na linku Urologija.