Poštovanje,
    pitanje je vezano za probleme muškog deteta od 9 godina (2003). Do sada se to desilo dva puta u protekla tri meseca. Oštar kratak bol sa desne strane, u predelu struka, u jednoj tački koji se potom širi prema leđima i prema stomaku u dužine oko deset cemtimetara. Bol se pojavio nakon što je dete sa zadrškom išlo da piški. Toliko je jak da je ono vrištalo, plakalo, a nakon toga obilno povraćalo. Nus pojava je jako crvenilo obraza. Samo nekoliko minuta nakon povraćanja bol se povukao kao da ništa nije bilo. Jutros sam uzela uzorak mokraće u jednu čistu čašu u kojem se vidi da plivaju beličasti delovi koji su se nakon pola sata secovali na dnu čaše. Oko 2-3mm debljine.
    Molim vas za vaše mišljenje?

    Odgovoreno: 31. 05. 2012.
    • Poštovana,
      Mislim da dete odvedete pedijatru i da se izvrši laboratorijski i bakteriološki pregled krvi i mokraće, a takođe i ultrazvuk bubrega i bešike.
      Ostala pitanja i odgovore iz ove oblasti možete pogledati na linku Urologija.