Poštovani,
    danas sam dobio rezultat spermograma, stoga vas molim ako postoji mogućnost da mi protumačite šta to znači.
    Nalaz:
    Volumen: 2ml viskoznost: povećana, likvefakcija: do 30min, ukupan broj spermatozoida / mikroskopija: 39 miliona, ukupan broj pokretnih spermatozoida / mikroskopija: 51%, ukupan broj pokretnih spermatozoida sa brzinom 4 i 3: 13%, ukupan broj pokretnih spermatozoida sa brzinom 2 i 1: 38%.
    Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 31. 05. 2012.
    • Poštovani,
      Broj i pokretljivost je dobra, ali niste spomenuli morfologiju spermatozoida, što je takođe jako važan parametar.
      Zato se spermogrami salju skenirani.
      Ostala pitanja i odgovore iz ove oblasti možete pogledati na linku Urologija.