Molim vas za odgovor sto je pre moguce. . . Vec godinu i po dana se mucim sa neprijatnom nagonom za mokrenjem. . . Osecaj nelagodnosti i pritiska, golicanja. . . Konstantna potreba za mokrenjem koja varira. . U nekim periodima se jako pojacava taj osecaj, u nekim smanji, ali nikada ne prestaje. . Nocu retko ustajem da mokrim. Preko dana zna da bude nezgodno. . . Ponekad je besika zaista puna, a u nekim situacijama mogu da ispustim par kapi. Osecam u uretri neko golicanje, nelagodnost, tacnije kao da se nesto upali u u nioj ili ona sama i taj symptom je i najprisutniji. . Ponekad i pritisak i blag bol u donjem delu trbuha, tacno iznad pubicne kosti. . (na uz je provereno da li se besika u potpunosti prazni i sve je u redu) …moram da napomenem da sam obavila sve moguce analize, od ponovljenih urinokultura, sedimenta urina, krvne slike, pa cak i glukozu, briseva uretre na hlamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu, do kompletnog ginekoloskog pregleda (3 razlicita ginekologa je obavilo pregled) , vaginalnog i cervikalnog brisa i uz besike i bubrega, citologija urina. . . Svi rezultati su uredni, osim sto je na uz pronadjena diskretna kalkuloza. Pokusala sam da pratim i kretanje simptoma tokom citavog ciklusa, ali ne postoji neka izrazena ciklicnost u njihovom pojavljivanju. . Promenila sam i vrstu uloska, iskljucivo nosim ves koji se otkuvava, pokusala sam da ispiram i sa kamilicom. . Bezuspesno. . Uradjena je i cistoskopija na kojoj je je pronadjena blaga upala. . Dati su mi da pijem razni antibiotici, prepisane su mi kao savet tople kupke i naturoplex od strane jednog urologa. Sve od ovog sam pokusavala, cak sam pila i velike kolicine uvin caja i brusnice, ali nista od ovog nije dovelo do konkretnog poboljsanja. . Ima dana kada sam mirnija, prodje nedelju, 2, pomislim konacno je bolje, medjutim ipak se nelagodost u uretri vrati. Misljenje drugog urologa koji prati situaciju smatra da ne trebam nista da pijem, da jednostavno ostavim tako kako vec jeste, prakticno da se mucim sa tim i smatra da vise i nema stat u i da se uradi. . Trecu urolog, u kc mi je na osnovu simptoma rekao da je mozda u pitanju intersticijalni cystitis i prepisao cysta q 2x dnevno, koji sadrzi kvercentin, doza 500mg, medjutim to ipak nisam uradila jer mi je bilo neuobicajno da se takva dijagnoza donese bez ikakvog pregleda i prakticno samo nagadja da je to. . Napominjem da do sad nikada nisam radjala a u istom nekom periodu od kada su mo zapoceli problemi sa mokrenjem, pojavili su mi se i fibroadenomi. . I imam 21 godinu. . Sta bih moglo biti uzrocnik ovom problemu, sta dalje da radim dalje?

    Odgovoreno: 25. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Uzrok vasih tegoba sigurno da postoji.
      dok se on ne pronadje predlazem da promenite nacin ishrane i da se hranite po krvnoj grupi.
      usput predlazem i suplementaciju. Ja preferiram calivitine suplemente, pa ako ste zainteresovani za
      ovaj vid terapije onda se javite na moj meil: bocokic@gmail. Com
      pozovite se na broj ovog pitanja.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #100192

    • Molim devojku koja je postavila pitanje da mi se javi na e mail ivanadisevic@gmail.com, isti problem imamo i ja nikako da nadjem resenje: (