Poštovani,
    moj sin, starosti 2 godine i 4 meseca, ima, povremeno, prisustvo nekakvog belog taloga u urinu. Radili smo laboratorijsku analizu urina, gde je ustanovljeno er-nema, le-2-3, bak-cesce, ph-5, rg10-25. Poslali su nas da damo uzorak i na mikrobiolšku analizu. Čekamo rezultat. Piša mu je normalan, testisi spušteni, kožica nije skroz spuštena, povremeno izlazi smegma kroz rupice na obodima piše.

    Prilikom rođenja konstatovana je hydrocella, jedva primetna, koja se već do sada i povukla. Nema bolove, prilikom mokrenja ima normalan i konstantan mlaz. Moje pitanje je sledeće: Šta vi mislite, o čemu se radi, da li ima veze sa hydrocell-om ili sa ne spuštenom kožicom, da li je potreban pregled urologa.
    Unapred veoma zahvalna, Marija.

    Odgovoreno: 29. 05. 2012.
    • Poštovani,
      Hidrocela i da se već nije povukla nije razloga nalaza u mokraći. Najverovatnije je smegma uzročnik nalaza u urinu, odnosno fimoza koja se uspostavlja.
      Zato se javite urologu koji će pretpostavljam moći da uradi manuelnu repoziciju koze prepucijuma.
      Ostala pitanja i odgovore iz ove oblasti možete pročitati na linku Urologija.