Poštovani,
    konstatovane su mi dve ehinokokne ciste na jetri od kojih je jedna kalcifikovana. Takođe, moj spermogram je loš (azoospermija). Da li su ove dve stvari povezane tj. da li ciste na jetri utiču na spermatogenezu i dovode do izostanka spermatozoida u spermi? Da li se stanje spermograma može poboljšati izlečenjem jetre ili hormonskom terapijom?
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 29. 05. 2012.
    • Poštovani,
      Opisane ciste nisu povezane sa azospermijom. Azospermiju treba istraziti i tek potom bi u obzir došlo lečenje.
      Ostala pitanja i odgovore iz ove oblasti možete pročitati na linku Urologija.