Molim vas za tumačenje spermograma, s tim da imam na levom testisu varikocelu.
    Volumen: 5.5, ph: 7.6, viskoznost: normalna, lifkacija: 22, broj spermatozoida/ml: 0.5 broj spermatozoida/v: 167.8 leukocita: nema živih: 47 neživih: 53 progresivno brzo: 28 progresivno sporo: 11 neprogrešivno: 9 nepokretni: 52 aglutacije: nema normalnih formi 0.69 abnormalnih: 0.31

    Unapred se zhvaljujem na odgovoru. Šta vi preporučujete za poboljšanje rezultata?
    Pozdrav!

    Odgovoreno: 28. 05. 2012.
    • Poštovani,
      Spermogram je relativno dobar. Operacijom varikocele bi se još više popravila pokretljivost. Mogli bi koristiti i suplemente. Ja preferiram Calivitine.
      Ako ste zainteresovani javite se na moj meil: bocokic@gmail.com uz poziv na broj ovog pitanja.
      Ostala pitanja i odgovore iz ove oblasti možete pročitati na linku Urologija.
      Pozdrav.