1. Kamen u bubregu

    Pitanje broj: #150788

    Poštovani,

    01. 02. sam imao pomeranje kamena u levom bubregu praćen velikim bolovima. Na ultrazvuku je utvrđen zastoj mokraće i još jedan kamen od 11 mm. Bolovi su prestali posle 2 dana. Laboratorija krvi i mokraće je stvorila sumnju na infekciju. Prilažem kopiju lab. nalaza i želeo bih Vaše mišljenje.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 05. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Ukoliko je kamen od 11 mm uzrok bubrežnog zastoja, neophodno je da se aktivno leči, a urolog će se, u zavisnosti od pozicije kamena kao i ličnih preferenci, odlučiti koja bi procedura bila najpogodnija. Povišene vrednosti crp-a govore u prilog infekciji, koja u Vašem slučaju može biti uzrokovana bubrežnim zastojem. Stoga je neophodno da se što pre javite urologu (hitno, ukoliko imate povišenu temperaturu) kako bi se utvrdilo da li bubrežni zastoj još uvek perzistira i kako bi se zauzeo aktivan stav u lečenju.