1. dr Nataša Stefanović Stoimenov obrezivanje uz medikamentno lečenje infekcije

    Pitanje broj: #150147

    Poštovani, pre oko 4 meseca dobio sam bakteriju staphylococcus aureus na penisu i uretri. Lecio sam se oko 3 meseca sa 4 ture antibiotika. Bili su hemomicin, panklav, cefaleksin i poslednji ne znam tačno koji je bio. Bakterija je postala rezistentna na skoro sve antibiotike sa antibiograma. U medjuvremenu pojavio se balanopostitis. Glans i sluzokoža ispod prepucijuma su jako crveni. Stanje se samo pogoršava. Moj urolog mi je rekao da je jedino rešenje sada obrezivanje, pa me zanima samo i vaše mišljenje. Hvala unapred

    Odgovoreno: 29. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Balanopostitis se relativno često javlja kod neobrezanih muškaraca, koji zbog fimoze imaju problem sa održavanjem higijene. U takvim slučajevima je potrebno uraditi obrezivanje uz medikamentno lečenje infekcije.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #150147

    • Poštovani, ja nemam fimozu, samo upalu, tj balanopostitis. Pa zato i pitam da li je obavezno obrezivanje. Znam da kod fimoze jeste.