1. Bolesti prostate poliurija

    Pitanje broj: #150102

    Poštovani, u posljednje vrijeme (možda godinu dana unazad) pred promjenu vremena češće mokrim nego uobičajeno. Noću najmanje jednom, danju ponekad svaka dva sata i to prilično veliku količinu mokraće. Čim prođe promjena vremena sve se vrati u normalu, i tako u krug. Ljekarka na sistematskom pregledu mi je rekla da ne trebam brinuti ako su nalazi krvi i urina u redu, a bilo je sve u granicama normale. Šta vi mislite?

    Odgovoreno: 27. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Učestalo mokrenje se kod muškaraca (starijih od 45-50 godina) uglavnom ukazuje na mogućnost postojanja bolesti prostate. Ipak činjenica da pored učestalog mokrenja navodite i veliku izlučenu količinu može ukazivati da je prisutna poliurija, koja ne mora biti posledica urološkog stanja, već i drugih, u prvom redu endokrinoloških. Svakako prvo treba uraditi urološki pregled sa detaljnom anamnezom i ispitati da li postoji urološki uzrok. U suprotnom urolog će vas uputiti kom sledećem specijalisti biste se trebali eventualno javiti.