1. Urinarne infekcije

    Pitanje broj: #158583

    Poštovani, već 4 meseca imam osećaj nedostatka daha i pečenje pri mokrenju koje se javlja 2h posle unosa ugljenih hidrata. U brisu uretre je izolovana streptococcus agalactiae i osetlljiva je na: ampicillin ceftriaxone erythromycin clindamycin doktorka mi je dala pentrexyl 500 mg 1x 6h 10 dana koji sam pio 6 dana i prestao jer nije bilo nikakve promene.

    I dalje imam pečenje pri mokrenju, pečenje u predelu donjeg abdomena s leve i desne strane i bol u bubrezima. Nedelju dana pre toga mi je jedan pulmolog prepisao klaritromicin 500 mg 2x2 10 dana koji nisam pio jer sam čekao briseve, pa se pitam da li klaritromicin superiorniji za lečenje urinarne infekcije od eritromicina, jer u uputstvu piše da se koristi za pluća i tu najveću koncentrciju postiže, ne pominje se urinarni trakt? Hvala