1. Kako raditi spermogram?

    Pitanje broj: #158569

    Poštovani,
    Uradio sam dva pregleda spermograma u razmaku od 11 dana u dve laboratorije. Prvi je bio loš (broj spermatozoida 8), a drugi je bio u granicama normale (br. Spermatozoida 38) . Šta da radim dalje? Da li da ponovim i posle koliko vremena u nekoj trećoj laboratoriji ?

    Odgovoreno: 06. 08. 2018.
    • Poštovani,
      Spemogram je veoma varijabilna analiza, zavisi od više faktora. Savetuje se ponavljanje tri spermograma u istoj laboratoriji i uz isti period apstinencije, sa razmakom od nekoliko nedelja između pojednih analiza.