1. Ranica na frenulumu nastala tokom oralnog seksa

    Pitanje broj: #158570

    Moj dečko i ja zajedno smo godinu dana i 3 mjeseca. Prvih 12 mjeseci naše veze prakticirali smo i orlani i regularni seks bez ikakvih poteškoća ili komplikacija. Međutim, prije 2 i po mjeseca tijekom oralnog seksa on se potužio na iznenadnu bol i nakon tog bila je vidljiva ranica na frenulumu, odmah iznad kožice koja ide preko penisa. Kako nismo pauzirali vise od 2 - 3 dana od seksa nakon toga ranica nije zarasla, malo bi zacijelila nakon ta 2 - 3 dana ali bi se onda ponovo otvorila nakon spolnog odnosa. Zanima me je li moguće uz pauzu od 2 tjedna i uz kremu poput bepanthena da rana u potpunosti zacijeli? Takodjer smije li on mastrubirati za to vrijeme?

    Odgovoreno: 06. 08. 2018.
    • Poštovana,
      Prvi korak u zarastanju rane je svakako apstinencija. Ukoliko je rana veoma mala može proći bez nekih značajniih posledica. Ukoliko zaraste ostaje ožiljak koji je na veoma nezgodnom mestu u smislu da se okolna koža rasteže dok se sam ožiljak rasteže znatno manje. Ovo dovodi do novih povreda i do povećanja ožiljka koji vremenom dalje skraćuje frenulum, što otežava odnose.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #158570

    • Sin je prilikom odnosa povredio frenulum na penisu,i sad krvari.. Da li pustiti da samo zaraste ili se javiti urologu.?hvala