1. Proširenje mokraćnog kanala stentom

    Pitanje broj: #158487

    Uradjena mi je retrogradna pijelografija levo, levi ureter pravilnog polozaja, ostrih kontura, evidentiraju se dva suženja - jedno u distalnoj treceni uretera u dužini oko 5 mm, a drugo u srednjoj trećini u dužini oko 3 mm, u opianim segmentima uretera otežana je pasaža kontrasta.
    Pijelokaliksni sistem sa leve strane početno dilatiran, baloniranih čašica. Plasiran je stent. Posle tri razbijanja kamena udarnim talasima spolja, u mokraćnom kanalu mi je stajao kamen od 6 mm šest meseci, a zatim je iz bubrega izašao i spustio se i kamen od 8 mm delimično razbijen. Posle 2 meseca sam i njega izbacila, ali na mestima gde su bili su ostali ožiljci i suženje. Da li je nošenje stenta oko 4 nedelje dovoljno da proširi mokraćni kanal?

    Odgovoreno: 06. 08. 2018.
    • Poštovana,

      U teoriji je dovoljno, u praksi je drugačije. Nekim pacijentima to bude dovoljno, tj. reši se problem suženja, dok se kod drugih suženje vrati nakon odstanjivanja stenta.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #158487

    • Ugradjena mi je jj sonda koja mi stoji vec 8 mj. Pre dva dana isla sam da mi je zamjene medjutim bezuspjesno, jer kako kaze ljekar da je kalcifikovana. Molim  Vas kazite mi da li postoji sansa da se ista zamjeni pod anestezijom jer sam imala nesnosne bolove pri pokusaju na zivo vadjenje iste'?