1. Knacer prostate

    Pitanje broj: #158942

    Moj otac je primljen u bolnicu pre mesec dana zbog jake upale bubrega, bešike, prostate. Našli su mu i bakteriju ešerihiju. Zadržavanje urina je bilo oko 600ml posle ultrazvuka pa su se odlučili za kateter. PSA mu je tada bio 73, a velicine 55*50*60. Trenutno stanje ru 53ml, vel prostate 55*58*51. Ešerihija izlečena. Tpsa 8. 98; fpsa 1. 4;% fpsa 16. Svakako je planirana biopsija. Interesuje me sta vi mislite o ovom slucaju i da li ove vrednosti moraju označavati kancer? Da li po vama ima pomaka na bolje? Inače ima benignu hiperplaziju prostate.

    Odgovoreno: 02. 09. 2018.
    • Poštovana,

      Bipsija se radi da bi se otkrilo zašto je psa povišen. Nažalost nemam neke jasne osnove da kažem da je jedno ili drugo u pitanju. . . . . U svakom slučaju treba da uradite biopsiju prostate.  Pogotovo ako uzima lekove za bhp