Dobro vece. Imam povosen AST 170,3 ALT 56,5 LDH 355,1 Da li je stanje ozbiljno i sta treba uraditi ? Unapred hvala

    Odgovoreno: 18. 12. 2023.
    • Postovana,

      transaminaze mogu iz puno razloga biti povisene, zbog konzumacije alkohola, lekova, suplemenata, autoimunih bolesti, pretilosti, virusa...

      Vase vrednosti nisu preterano visoke, preporucujem da pripazite jedno dve nedelje, da ne pijete alkohol, gazirano, izbacite suplemente, masnu hranu. Pa ponovite. Ukoliko vrednosti budu i dalje povisene, obavezno uradite uzv abdomena, i dodatne laboratorijske analize, u prvome redu markere hepatitisa, hiv i slicno.
      S postovanjem, dr Ivan Radic

Komentari na pitanje: #219904

    • Hvala na odgovoru. Ali izostavio sam da kažem da sam imao jak bol u grudima, pa su mi zato rekli da uradim te analize. Da li postaji opasnost od infarkta, zbog takvih nalaza? Unapred hvala na odgovoru.